Propozice k pobytu

Propozice k pobytu

doprava na tábor je vlastní

             •Příjezd na 1.,2.,3.,4.,5.,6. (sedmidenní) turnus, v neděli- příjezd

               mezi 14.00- 15.00 hod  

​              odjezd v sobotu po vystoupení pro rodiče, sraz rodičů v 11.00 hod (bez oběda,                      turnus zakončen svačinou před vystoupením pro rodiče)

            Příjezd na 7. (desetidenní) turnus, v neděli - příjezd mezi 14.00-15.00 hod.

               , odjezd v úterý po vystoupení pro rodiče, sraz rodičů v 11.00 hod

              (bez oběda, turnus zakončen svačinou před vystoupením pro rodiče )

  • Příjezd na 8.(desetidenní) turnus, ve čtvrtek - příjezd mezi 14.00-15.00 hod.,

     odjezd v sobotu po vystoupení pro rodiče, sraz rodičů v 11.00 hod   

 

Po předchozích zkušenostech velmi prosíme, abyste dodržovali časy příjezdů a odjezdů dětí. Doprava na tábor je vlastní a po předchozí domluvě je možné upravit čas příjezdu a odjezdu.

Co mají mít děti s sebou: (možná Vám některé informace níže uvedené budou připadat samozřejmé, ale věřte, že vycházíme ze zkušeností z minulých táborů, kdy děti s sebou neměly potřebné vybavení či oblečení)

Běžné  oblečení na týdenní i 10-ti denní pobyt (počítejte i s nepřízní počasí i s tím, že se děti při pobytu u koní umažou), obuv (botasky, pantofle, holinky, domácí obuv), bunda do chladného počasí, pláštěnka, klobouk či čapka na slunce, plavky, pyžamo či teplý oděv na spaní, hygienické potřeby – ručník, mýdlo, ústní hygiena, (opalovací krém, repelent atd.), blok a psací potřeby, pastelky (fixy). 

Prosíme, dbejte na to, aby děti měly s sebou potřebné oblečení či vybavení. Není výjimkou, že děti nemají holinky či bundu do zimy. Neřiďte se předpovědí počasí a počítejte se všemi variantami, chráníte tak své děti před chladem a mokrem v případě nečekané změny počasí. Dohlédněte prosím, aby děti měly vše, co je výše vypsáno.

Protože se děti budou starat o zvířata zookoutku a koně, neměly by mít na tábor šperky (prstýnky, řetízky, náramky) ani různé další ozdůbky.

Pro dlouhovlásky – gumičky do vlasů (na koně se smí jen se staženými vlasy)

Jedná se o tábor s pobytem v pokojích, dle dohody i v chatičce. Na spaní v pokojích  je nutné vybavit dítě dekou a polštářem, nebo spací pytel a polštářek. Na lůžkách mají vždy čistá prostěradla. Pro pobyt v chatičce také dekou a polštářem, nebo spacím pytlem, polštářkem a hlavně mít teplé oblečení na spaní  + BATERKU. Chatičky jsou jsou vybaveny elektřinou-světlem.

Ostatní dle Vašeho uvážení – hry, karty, hračka, kniha pro dobu osobního volna atd.

Povinné vybavení pro jízdu na koni:

(následně jsou uvedeny  i náhradní varianty – vždy v pořadí od nejvhodnější, pokud děti nemají jezdecké vybavení):

1) Jezdecká přilba  /  lyžařská přilba / cyklistická přilba  ( pokud nemáte, půjčíme vám )

2) Jezdecké boty (perka, holínky) /  kotníčkové boty  s hladkou podrážkou (ne robustní) a podpatkem 1-2 cm (tzv. perka) / holinky s hladkou podrážkou (nutno počítat s tím, že bude nutné je vycpat ponožkami, aby dětem nepadaly z nohou) / nejméně vhodné jsou botasky (ovšem opět musí mít hladkou podrážku a nesmějí mít velký jazyk, aby se nohy nezasekávaly do třmenů)

3) rajtky / dlouhé pohodlné kalhoty ( ideálně pružné leginy) / tepláky (bavlněné, ne šusťákové, aby to dětem na sedle neklouzalo)

4) chaps, minichaps (to jsou návleky na ochranu holení) / pro začátek je lze nahradit alespoň podkolenkami

5) Bezpečnostní vesta či chránič páteře je povinnou výbavou  pro děti, které již mají jezdecké zkušenosti  (prošly či procházejí jezdeckým výcvikem) a u nichž rodiče předpokládají, že jsou schopny absolvovat samostatné jízdy a popřípadě do terénu (samostatné ve smyslu, že děti  samy budou koně ovládat, klusat a cválat a nikoli bez doprovodu)

Pro děti, které aktivně  nejezdí na koni (zúčastňují se jen táborů) je zbytečné kupovat  skutečné jezdecké vybavení – volte výše uvedené náhradní varianty, ušetříte své peníze.

Nedávejte s sebou dětem jezdecký bič, nebudou ho potřebovat.

Také prosíme, abyste dětem nastavili přilby  (obzvlášť řemínky pod bradu – nesmějí být volné a „plandat“ pod bradou). Správné nastavení přilby ověříte tak, že při prudkém pohybu hlavy nahoru a dolů, doprava a doleva přilba pevně sedí na hlavě dítěte. Též zajistěte, aby se řemínky přilby nemohly opět uvolnit. Není vyjímkou, když několika dětem musíme před jízdou na koni upravovat přilby. Ušetřete nám prosím čas s touto prácí. Dbejte též na to, aby přilba nebyla poškozená – jde o zdraví vašich dětí.

Jak je již uvedeno v přihlášce, doporučujeme pro dítě uzavřít na dobu pobytu úrazové pojištění (BEZ ÚRAZOVÉHO POJIŠTĚNÍ DĚTI NEPŘIJÍMÁME !!!! ).

Nedávejte dětem s sebou cenné věci, nemůžeme ručit za jejich ztrátu.

Nedávejte dětem s sebou potraviny. Jídla  a pití budou mít k dispozici dost. Když už s sebou děti něco povezou, prosíme, ať to nejsou kazivé potraviny či čokolády. Děti mají tendence je uchovávat v pokojích a chatkách-v teple a to není právě ideální .

Tento odstavec píšeme neradi, týká se spíše straších dětí: Prosíme, prohlédněte dětem zavazadla, aby s sebou neměly věci, které jejich věku nepřísluší (cigarety, alkohol). Pokud někdo bude přistižen při kouření nebo pití alkoholu, budeme ho muset z pobytu vyloučit. V případě závažných či opakovaných kázeňských prohřešků může být dítě potrestáno omezením jízdy na koni.

Byli bychom velice rádi, kdyby se táborníci na 10 dní osamostatnili a nechali mobilní telefony doma!! Jednoduše řečeno, je zde zákaz mobilních telefonů. Dá se bez nich těch pár dní vydržet a to je směrováno jak dětem tak rodičům. Mobil na tábor nepatří a rozhodně je zde nevidíme rádi! TELEFONY U NÁS NEJSOU POVOLENY !!!!

Pokud se chcete během pobytu na dítěte v čemkoliv informovat, je možné volat přímo na telef.stáje -vedoucí tábora 602 775 177, zde potřebné informace dostanete. Poštu rozdáváme a i posíláme každý den, sáhněte tedy raději po starém známém pohledu a dopise, jistě tím uděláte velkou radost druhé straně. Stejně tak není zapotřebí s sebou mít fotoaparát, MP3, tablety apod.. Rozhodně neručíme za peníze poškození a ztrátu žádných cenných věcí! Peníze je možné si první den uschovat u vedoucího tábora a odebírat si peníze dle potřeby po celou dobu tábora.

PŘÍSNÝ ZÁKAZ NÁVŠTĚV !!! Je tímto myšleno jakékoliv návštěvy! Nebudeme dělat žádné výjimky a již teď děkujeme za pochopení. Buďte tak ohleduplní k ostatním dětským účastníkům. Pokud chcete svému dítěti dovést další oblečení apod., je nutné nás předem o tomto informovat na čísle 602 775 177 a my dovezené věci vyzvedneme na parkovišti u stáje v dohodnutém čase a dětem předáme. Pokud jste zvědaví, jak to zde vypadá, můžete si vše podrobně prohlédnout  v den nástupu, anebo při vyzvednutí účastníka v den odjezdu.

Kapesné doporučujeme cca 300,- - 500,-Kč, při 7-mi denních pobytech, více dle vašeho uvážení. Máme na farmě stánek s pitím, nanuky a pár mlsek. Je i možno zakoupit stájové tričko 200 Kč,-, nebo mikinu 350,- Kč (více druhů)

V případě, kdy dítě bere pravidelně nějaké léky, či je pravděpodobnost, že je bude potřebovat (např. alergie), nezapomeňte je při nástupu předat hlavnímu vedoucímu v potřebném množství a s uvedením dávkování (nesmí zůstat léky u dětí, děkujeme).

Při nástupu na tábor předejte  kopii kartičky zdravotní pojišťovny, bezinfekčnost a zdravotní způsobilost od lékaře.

 

 

 

 

aktualizováno: 22.05.2024 21:48:38