Jezdecký kroužek (od 3 let)

Jezdecký kroužek pro nejmenší-život s koňmi

 

  !!! POZOR !!! po dobu letních prázdnin tento klubík neprobíhá, začíná opět v září !!!

Obsazenost:  Pondělí: začátečníci (od 16.00-18.00hod)  obsazeno

               Úterý:   začátečníci (od 16.00-18.00 hod) obsazeno

               Čtvrtek: pokročilý + začátečníci (od 16.00-18.00 hod) místa obsazena

               Neděle:  pokročilý (od 13.00-15.00hod)  obsazeno

                         začátečníci (od 15.00-17.00 hod)  obsazeno                     

 

Začátečníci se naučí jak se ke koni chovat a jak začít správně jezdit - bezpečně a klidně, s ohledem na potřeby koně. V roce 2010 jsme se na děti začali vyloženě specializovat (pořádáním letních táborů, dětské dny atd.) a moc nás to baví. Proto jsem se rozhodla pořádat jakýsi jezdecký kroužek, ve kterém by se děti mohly naučit, jak se o koníka postarat a především by se naučili základy jezdeckého umění - jednoho z nejkrásnějších sportů vůbec, kde se sdružuje jak fyzická, tak především fyzická aktivita. Děti tráví volný čas v přírodě a učí se základním dovednostem a znalostem, které ke koním patří, bez kterých se v žádné stáji v budoucnu neobejdou. Samozřejmě hlavní náplní kroužku je i jízda na koni - ať už v přírodě s vodičem, nebo na jízdárně pod dohledem zodpovědné trénující osoby. Vše probíhá formou her a zábavy, kde jsou zařazeny prvky na výcvik rovnováhy dítěte na koni, což je základ ježdění.

Docházka je 1 x týdně na 2 hodiny pro děti od 3 do 15 let, není problém po domluvě doprovod i rodičů (do 6ti let doprovod a pomoc rodiče je důležitý) . Den a čas je po domluvě, podle možnosti docházky přihlášených dětí. Vše probíhá pod dozorem.

Tento kroužek je určen pro zájemce docházet ke koním, kteří mají nižší věk jak 11 let a nemají možnost dojíždět pravidelně (minimálně 2-3x týdně) do našeho VELKÉHO Jezdeckého klubu a stát se jeho členem  smiley.

 

Děti se seznámí s následujícími činnostmi:

- vztah člověka a koně, bezpečnost při práci a zacházení se zvířaty

- základy ošetřování a krmení koní

- výstroj a její ošetřování

- sedlání a uzdění koní

- teoretická výuka jízdy na koni

- praktická výuka jízdy na koni na jízdárně (krok, klus, překonávání kavalet, vyjížďky do přírody v kroku).

Takto pojatý jezdecký kroužek je volnočasová aktivita umožňující dítěti bezpečný kontakt s koněm, rozvíjející vztah k živé přírodě péčí o zvíře a poskytující jedinečný zážitek z jízdy na koni. Děti mají šanci se více tělesně, emocionálně a sociálně rozvíjet. 

!!! Kroužek probíhá pravidelně a to i přes zimní období, za jakéhokoliv počasí, máme kryté prostory !!!

smiley

Nutným vybavením je přilba (zezačátku možná i cyklistická) - možnost zapůjčení. Pohodlné kalhoty (vhodné jsou elastické, nebo tepláky) a pevnou obuv (ne sandále). Při nepřízni počasí vhodné oblečení - čepici, rukavice, nepromokavou bundu, holinky.

Pokud se dítě z jakéhokoliv důvodu nebude moci dostavit ve smluvený čas, je třeba se den předem omluvit telefonicky.Každý člen dostane k vyplnění přihlášku.

Cena: 800,-Kč/měs.(poplatek je povinný i v době nemoci, odjezdu na dovolenou atd..)

Také máme Jezdecký klub pro pokročilé  -Cena 1.000,-Kč/měs.- pro děti od 11-ti let, které už mají základy jízdy na koni a jejich docházka je možná 2x-3x týdně a více.V tomto klubu je povinná pomoc s veškerou prácí kolem farmy, počet jízd na koni není určený. Jízda se odvíjí dle docházky a řádné pomoci s pracemi kolem farmy a různých akcí stáje. Více info na tel.stáje

   

                      

         

                                                                    

aktualizováno: 19.07.2024 19:35:39