Akce‚ které proběhly

 

Dětský den ve stáji

​11.6.2016

Letos poprvé jsme uspořádali, ve stáji, dětský den.  Myslím si, že akce byla vydařená, počasí také vydrželo přijatelné a děkujeme všem dětem, že jste si dětský den užily s námi ve stáji Hlavně chci poděkovat veškerým pomocníkům a také sboru dobrovolných hasičů Řehlovice za pěnu, ve které si užily nejen děti ale i dospělý Už se moc těšíme na další podobné akce

​Fota najdete na :

http://emil_fleischmann.rajce.idnes.cz/Den_deti_ve_Staji_Rehlovice_-_11._6._2016/

 

Hobby Úpořiny

​5.6.2016

Opět super umístění a všichni ostatní móóóóc šikovný, blahopřeji všem !!! Simonka Zecková v jízdě s vodičem 1.místo, 2. místo Anička Vachůnová, v parkuru 50 cm Deniska Škorvánková s Železníkem 3.místo a 4. místo Káťa Vajdová
http://stajrehlovice.rajce.idnes.cz/Hobby_zavody_Uporiny_5…/

 

Hobby závody Úpořiny

​22.5.2016

Vydali jsme se na další závody a dopadly opět výborně . Všechny děti z klubu byly úžasný, musím moc moc pochválit. Také chválím Aničku Petrovou a Pavlínku Doležalovou za statečnost a trpělivost s koníkem Železníkem, měl opravdu svůj den .
Ve zručnosti s vodičem získala Sára Mezerová s Valinou první místo a svůj 1. pohár. Také v jízdě bez vodiče získala 1. místo Deniska Škorvánková s kobylkou Šery krásný pohár. V parkuru 50 cm také Deniska Škorvánková s Železníkem 1. místo a v parkuru 80 cm získala Alice Kotlíková se Sančou 2. místo. Všem gratulujeme.
Dodávám odkaz na fota ze závodů, snad se tam všichni najdete
http://stajrehlovice.rajce.idnes.cz/Hobby_zavody_Uporiny_22…

 

Selská jízda u pomníku Přemysla Oráče

​16.5.2016

Jezdci a koně naší stáje, se účastnili jako každý rok selské jízdy u pomníku Přemysla Oráče v obci Stadice. Dali jsme dohromady krásných 11 koníků, děkuji moc děvčatům a věrnému zákazníkovi Emilovi za účast Fota na :

http://stajrehlovice.rajce.idnes.cz/Selska_jizda_u_pomniku_…

Hobby závody Úpořiny

​1.5.2016

Vyrazilo se opět na závody dopadly opět výborně. Klárka se Sančou ve zručnosti 2.místo. V parkuru 60 cm - Alice s Mykoušem i Klárka se Sančou čistý parkur jen se neumístili A Alice se Sančou v 70 cm 1. místo a v 80 cm 6. místo .Gratulujeme !!!! Foto na:

http://stajrehlovice.rajce.idnes.cz/Hobby_Uporiny_1.5.2016

 

Hobby závody v Bystřanech

​27.3.2016

První, letošní závody dopadly úžasně :-))))) Jízdu zručnosti s vodičem všichni členi našeho klubíku jeli nádherně, i jezdci jízdy zručnosti bez vodiče a odvezli si všichni krásnou medajli Ve skokové soutěži 50 cm získala 1.místo Světlana Smítková s Goldií a 2.místo Deniska Škorvánková s Železníkem. Ve skokové soutěži 70 cm získala Alice Kotlíková se Sančou 1.místo a v 80 cm 3. místo. Jeli krásně i ostatní jezdci Hanka Jančovičová s Mykoušem , kteří byli poprvé na závodech. Všem móóóóóóć gratulujeme jste šikulky

Fota na: http://stajrehlovice.rajce.idnes.cz/Breznove_hobby_zavody

 

Masopust v Řehlovicích

​30.1.2016

​Účastnili jsme se, jako každý rok, Masopustního průvodu v naší obci. Bohužel bylo mezi jezdci stáje hodně marodů, tak jsme neměli hojnou účast jezdců s koníky. Příští rok to snad vyjde lépe :-) Video ze sobotního Masopustu v Řehlovicích. Děkujeme našemu věrnému zákazníkovi Emilovi Fleischmannovi :-)
https://www.youtube.com/watch?v=WuUwexmPPVU&hd=1

​fota: http://emil_fleischmann.rajce.idnes.cz/Masopust_Rehlovice_30._1._2016/

 

Vytrvalostní závody v Hoštce

28.3.2015

Barča Michalová s Tobíkem byli 28.3. na letošních prvních vytrvalostních závodech v Hoštce a přivezli si krásné 3. místo yes. Gratulujeme a přejeme hodně dalších, společných úspěchů smiley.

 

Jarní hobby závody-Bystřany

22.3.2015

Vyrazila naše stáj na letošní 1. hobby závody do Bystřan. Krásné úspěchy, všechny děti byly moc moc šikovný a dokonce máme i dvě mašličky smiley. Jedna je za 1. místo ve zručnosti s vodičem, kterou získali Klárka Ungerová s Derisem a také Barča Michalová s Tobíkem získali 4.místo na naprkuru 70 cm. Gratulujeme a už se těšíme na další závody wink.

http://stajrehlovice.rajce.idnes.cz/Jarni_hobby_zavody-_By…/

 

 

 Masopust v Řehlovicích

31.1.2015

 Jako každý rok jsme se zúčastnili Masopustu v naší vesnici. Nebylo moc příznivé počasí a bohužel nás ve stáji hodně onemocnělo, včetně majitelky Ivči, tak šli pouze tři koníci Apollo s pirátkou, Sanča s andělem a Coudy s čarodějnicí (moc holkám a Jardovi děkujeme). Jinak ale ostatní účastníci měli opravdu krásné masky, jako vždy yeslaugh.

http://stajrehlovice.rajce.idnes.cz/Masopust_v_Rehlovicich_31.1.2015

 

 

 

Vánoční putování za pokladem

21.12.2014

Tato akce byla určena dětem z našich mini klubíků wink Krásnou procházkou s koňmi i na koních jsme doputovali až za pokladem, který si děti musely najít v lesíku a obsah si nakonec všichni rozdělilismiley . Nakonec na všechny čekal ve stáji pod stromečkem dáreček . Rozloučili jsme se s přáním krásných Vánoc a šťastného Nového roku a místo sněhu nám padaly mraky krásných bublin z bublifuků, které dostali od stájového ježíška laugh

Fota z akce:
http://stajrehlovice.rajce.idnes.cz/Vanocni_putovani_za_pokladem_21.12.2014/

Mikulášská nadílka na sále v Řehlovicích

6.12.2014

Mikulášská nadílka se nám velice vydařila. Děti si zatancovali, zasoutěžili a pak se vyběhlo ven mezi paneláky, kde je čekalo překvapení - vystoupení (dětí z jezdeckého klubíku naší stáje).  Děkuji dětičkám z klubíků za krásné vystoupení s koňmi, jste moc moc šikovný :-)))
http://stajrehlovice.rajce.idnes.cz/Mikulasska_nadilka_6.12.2014/

Hubertova jízda naší stáje

8.11.2014

Sešli jsme se všichni v 11 hod. na naší travnaté jízdárně, kde byl představen jezdcům dnešního honu na lišku Máster a liška a vyrazilo se na hon smiley Něco málo- fotek z dnešního vydařeného Huberta. Vyšlo krásné počasí, všichni jsme společnou vyjížďku ve zdraví přežili a večer od 20.00 hod nás čekalo to nejlepší nakonec, večerní posezení -soud.laugh

http://stajrehlovice.rajce.idnes.cz/Hubertova_jizda_8.11.2014/#

Hobby závody v Úpořinách

28.9.2014

Děti z klubíku Deniska Škorvánková, Barča Kováčová, Barča Rodová, Kačka Benešová, Klárka Ungerová dnes byly na hobby v Úpořinách. Moc se snažily a byly všichni moc, moc šikovný. wink  Také se zúčastnila Barča Michalová s Tobíkem a mají mašli za 2. místo za parkur 60 cm, gratulujeme smiley.

http://stajrehlovice.rajce.idnes.cz/Hobby_zavody_Uporiny_28.9.2014

Návštěva Mateřské školky Dubice

12.6.2014

Pozvali jsme do naší stáje  děti z MŠ Dubice smiley. Dětem se u nás moc líbilo, ti co se zrovna nevozili na koních, tak pro ně bylo připravena spousta her. 

http://stajrehlovice.rajce.idnes.cz/Navsteva_MS_Dubice_12.6.2014

 

 

 

 

Sraz zemědělců ve Stadicích

16.5.2014

Byl 10.ročník - sraz zemědělců u pomníku PŘEMYSLA ORÁČE. Naše děvčata se zúčastnili selské jízdy s našimi koníky a opravdu jim to velice slušelo  wink.

Pár foto:
http://stajrehlovice.rajce.idnes.cz/Sraz_zemedelcu_u_pomniku_Premysla_Orace_16.5.

 

Velikonoční jízda

27.4.2014

Konala se dnes Velikonoční jízda pro členy mini klubíků. Nesešli jsme se sice v plném počtu, ale 14 jezdců opravdu stačilo a myslím si, že si jízdu zručnosti a slalom s míčkem na lžíci velice užili. Byli všichni moc moc šikovný smiley. Za fota + video z akce děkujeme našemu věrnému zákazníkovi Emilovi Fleischmannovi.

http://emil_fleischmann.rajce.idnes.cz/Velikonocni_jizda_zrucnosti_-_Jizdarna_Rehlovice_27._4._2014

 

 

Westernové hobby závody

5.4.2014

Zúčastnili jsme se letos poprvé, s dětmi ze stáje, westernových hobby závodů.  A musím pochválit všechny zúčastněné členy naší stáje smiley. Jsem moc ráda, že jsme mohli ozkoušet také něco jiného a i přes to, že naši koníci tento styl závodů nikdy nejeli, zvládli jste to s nimi úžasně.

http://stajrehlovice.rajce.idnes.cz/Westwrnove_hobby_zavody_5.4.2014_Uporiny/

Masopust v Řehlovicích

15.3.2014

15.3.2014 jsme s koníky podpořili Masopustní průvod u nás v Řehlovicích. Nakonec nám i vysvitlo sluníčko Jako klaun se Sančou jel jeho majitel Jarda, s Apollem nevěsta ze záhrobí Gabča, s Železníkem Andrea Pipi dlouhá pončocha, s Coudym Lu...cka čarodějnice, s Réňou Nikča také nevěsta ze záhrobí, s kočárkem a Simonkou Ivča jako pravěká žena, Iveta Michalová baba jaga z Mrazíka se svými sáňky jako prasátko a také náš věrný zákazník a fotograf Emil bohužel bez masky (jeho fota dodáme). Užili jsme si opravdu krásné odpoledne
http://stajrehlovice.rajce.idnes.cz/Masopust_15.3.2014/

 

 

Vánoční besídka stáje

21.12.2013

V sobotu 21.12. v 11 hod. se  konala na hale Vánoční posezení pro všechny ze stáje. Stromeček nazdobený, ochutnávka cukroví, pro děti čajík a pro dospělé něco ostřejšího .Sešli jsme se i  v hojném počtu :-)))

http://emil_fleischmann.rajce.idnes.cz/Vanocni_besidka_Staje_Rehlovice_21._12._2013/

Mikulášská nadílka

7.12.2013

Dnes se konala v Řehlovicích Mikulášská, kterou pořádala Iveta Michalová a Ivana Zecková - stáj Řehlovice. Děti si zasoutěžily, zatančily a samozřejmě dostaly balíčky sladkostí od čertů a Mikulášů, těšíme se zas na příští rok.
http://stajrehlovice.rajce.idnes.cz/Mikulasska_v_Rehlovicich_2013/

Žalanský Hubert

2.11.2013

Pár děvčat z naší stáje se zúčastnili , jako každý rok, Hubertovy jízdy v Žalanech. Nevyšlo moc počasí, ale byla opět krásná trasa pro jezdce, super občerstvení a také krásná večerní zábava se soudem :-)

Fota na: http://stajrehlovice.rajce.idnes.cz/Hubertova_jizda-Zalany_2.11.2013/

Zakončení jezdecké sezony naší stáje.

5.10.2013

5.10.2013 proběhlo v naší stáji zakončení jezdecké sezóny. Měli jsme krásné slunečné počasí, všichni dojeli živý a zdraví a zakončení dne večerním soudem, si myslím, se také povedlo laugh Moc děkujeme všem zúčastněným a veliké dík patří všem ...pomocníkům při přípravách a průběhu celé akce smiley Já vás nemít, nevím jak by vše dopadlo, opravdu veliké DÍKY smiley

 
 
 

Svatováclavská pouť Bílka

28.9.2013

Byli jsme pozváni do vesničky Bílka pod Milešovkou, abychom povozili s koníky děti i dospělé. Jeli jsme tedy přepravníkem s valáškem Honzou a Apollem. Děti byly naprosto nadšené smiley.

Jezdecký den Úpořiny

21.9.2013

Dnešní jezdecký den v Úpořinách byl pro stáj velice úspěšný V křížkovém parkuru 50cm Terka Vaníková se Šájou 2.místo,Petra Holubová s Apollem 4.místo, Vendula Štolbová s Valinou 6.místo. V parkuru 60cm jela Barča Smetanová s Honzíkem čistě..., pouze se 4trestnými body za vyhnutí a 70cm jeli čistě, bohužel bez umístění. V obou parkurech 60cm i 70 cm měla Barča Michalová s Tobrokem 6.místo. Monika Doubková se Šrekem jeli parkur 70cm se 4trestnými body za vyhnutí a parkur 80cm krásně čistě, ale bohužel bez umístění. Všem gratuluji a chválímsmiley
 

http://stajrehlovice.rajce.idnes.cz/Jezdecky_den_Uporiny_21.9.2013/

Hobby závody Žalany

22.6.2013

Vyrazili jsme na hobby do vesnice Žalany. Dovezli jsme hodně mašliček smiley.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10200597009420916.1073741870.1029816820&type=1

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10200597541114208.1073741871.1029816820&type=1

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10200597676677597.1073741872.1029816820&type=1

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10200597773000005.1073741873.1029816820&type=1

Dětský den v Řehlovicích

22.5.2013

V pátek v 15.30hod pořádali dobrovolní hasiči, v Řehlovicích na hřišti, dětský den. Samozřejmě jsme tuto akci, s našimi koníky také podpořili, jako každý rok.

Selská jízda - sraz zemědělců u pomníku Přemysla Oráče

16.5.2013


Účastnili jsme se po 4. selské jízdy, která se konala ve Stadicích u pomníku Přemysla Oráče. Měli jsme opět na starost zajistit dostatek koní na zahajující nástup. Akce byla velice hezká a už se těšíme opět na příští rok. Pan kovář na Apollovi předvedl ostrouhání všech 4 nohou a kování na přední nožky. Moc děkuji všem jezdcům, že si na tuto akci udělali čas. A musím je také pochválit, že nástup, bez pořádných příprav, zvládli velice dobře :-))
Foto na : http://stajrehlovice.rajce.idnes.cz/Selska_jizda-Stadice_16.5.2013/

Hobby závody v Čeřeništi

8.5.2013

Vydali jsme se do vesnice Čeřeniště na hobby závody, jeli koníci Touchme a Honzík, zúčastnili se Denisa Škorvánková s Honzíkem, Zdeneček Zeck s Honzíkem, Bára Smetanová s Honzíkem a Denisa Feiglová s Touchme. Bára Smetanová s Honzou získali 1. místo v soutěži barely, gratulujeme smiley.

Foto na: http://stajrehlovice.rajce.idnes.cz/Hobby_zavody_Cereniste/

 

 Hobby závody Úpořiny

5.5.2013

Vyrazili jsme s dětmi z mini klubíku a velkého klubu na hobby závody, které dopadly úspěšně. Všichni dojeli bez úrazu, děti dostaly i mašličky za účast smiley.

Foto na: http://stajrehlovice.rajce.idnes.cz/Hobby_zavody_Uporiny_5.5.2013/

Velikonoční jízda

30.3.2013

V sobotu 30.3. 2013 se konala, v naší stáji, VELIKONOČNÍ JÍZDA pro členy mini klubíku i velkého klubu. Začátek byl ve 13.00hod na naší travnaté jízdárně, kde jsme se sešli opravdu v hojném počtu dětí z mini klubíku, velkého klubu, jejich rodičů atd...Děti si mohly s koníky projet jízdu zručnosti, kde nám předvedly, jak dokáží koně ovládat v sedle, dostih v kroku a také rychlostní úlohu se slalomem a kavaletami. Všem se zdařilo úlohy řádně, správně projet a samozřejmě nechyběla odměna s diplomem smiley.

Fota na: http://emil_fleischmann.rajce.idnes.cz/Staj_Rehlovice_-_Velikonocni_jizda_30._3._2013#0011.jpg

Masopust v Řehlovicích

9.2.2013

V sobotu 9.2. se konal, jako každý rok,  MASOPUST. Sraz byl opět na obecním úřadě ve 13.30hod. Samozřejmě jsme se s koníky také přidali do průvodu. Děcka z jezdeckého oddílu měli za úkol vymyslet a vyrobit si nějaké masky a opravdu se jim povedli smiley. Už se těšíme opět na příští rok.. 
 

Foto na: http://stajrehlovice.rajce.idnes.cz/Masopust_v_Rehlovicich_9.2.2013/

http://emil_fleischmann.rajce.idnes.cz/Masopust_Rehlovice_9._2._2013/

Vánoční jízda

22.12.2012

Pořádali jsme předvánoční akci, pro dětičky z naší stáje.
Konala se v sobotu 22.12.2012 od 12.30 hod. a byla závěrečným setkáním mini klubu (dětiček) v letošním roce. Podmínkou účasti byla maska. Vydali jsme se všichni hromadně , v doprovodu koní, za pokladem. Když jsme dorazili na místo, děti vyběhli hledat poklad ve vyhrazeném prostoru. Poklad si rozdělili a šlo se do stáje, kde na ně čekal pod stromečkem dáreček. Nakonec jsme jsme nakrmili koníky samými dobrůtkami a popřáli si veselé Vánoce :-)

Fota na: http://stajrehlovice.rajce.idnes.cz/Vanocni_jizda_mini_klubik_2012/

1.12.2012

V sobotu 1.12. se konala, jako každý rok, v Řehlovicích Mikulášská jízda a my jsme děti navštívili s čerty, Mikuláši a anděli na koních na návsi, v 15.00 hod, kam tentokrát přišly všechny děti ze sálu obce, kde se konala Mikulášská besídka. smiley

foto na:http://stajrehlovice.rajce.idnes.cz/Mikulasska_jizda_2012/

 

Žalanský Hubert

3.11.2012

V pátek 2.11. jsme došli do stáje Žalany, kde jsme koníky nechali přenocovat v ohradě a v sobotu 3.11. jsme se zúčastnili Hobertovy jízdy. Trasa byla směr Milešovka, kde na nás čekalo občerstvení a zpáteční cesta na jízdárnu stáje žalany. Na konec se konal dospělý hon na lišku i dětský ve kterém chylila liščí ocas, z naší stáje, Natálka Geletková se Žabáčkem smileyVečer byla samozřejmě Hubertovská zábava s tradičním soudem, kde jsme byli také potrastáni.......Už se moc těšíme na příští rok laugh

  

Hubertova jízda - Řehlovice

6.10.2012

 Sešli jsme se za krásného, slunečného počasí v 11 hod. na naší jízdárně v počtu 27 jezdců ( všem velice děkujeme za účast ) a všichni jsme si užili krásnou vyjížďku bez problémů a pádů. Letos lišku v dospělém lotu chytila Renata Macáková s koněm Albatros a v dětském Natálka Geletková se Žabákem. Po příjezdu jsme poseděli u ohně s výborným svařákem a čajem, opekli jsme si buřty a šli jsme obstarat své koníky. Večerní soud začal v 19 hod. a byl opravdu bomba laugh. Všichni dostali zasloužené tresty, zasmáli jsme se, zatancovali a už se zas těšíme na příští rok, až se zas všichni sejdeme smiley.Fotky opět najdete na www.stajrehlovice.rajce.net

Hobby Košťany

28.9.2012

Zúčastnili jsme se  hobby závodů v Košťanech a dopadly opět úspěšně:-) Všichni jeli krásně a čistě. Kačka Petrásková s Apollem vyhrála 6.místo v jízdě zručnosti s vodičem, Vendula Štolbová vyhrála s Honzíkem 3.místo v jízdě zručnosti bez vodiče a Ivana Zecková v seniour cupu 5.místo, gratulujeme :-)) Fota na: www.stajrehlovice.rajce.net

Hobby závody JK Bystřany

26.8.2012

Dnešní hobby v Úpořinách pro naši stáj byly velice úspěšné. Všichni se moc snažili a také všichni jeli bezchybně. Zdeneček Zeck(Honzík)-jízda zručnosti s vodičem 5.místo, Nikča Řeháková(Apollo) bez chyby. Deniska Škorvánková (Honzík)jela svou první jízdu zručnosti bez vodiče bohužel bez umístění, ale také bez chyby a Vendy Štolbová(Apollo) jela jízdu bez vodiče také výborně. Monča Doubková(Šrek) mini parkur 30cm a 50cm oba zajeté čistě, Nikola Prokopcová(Apollo) mini parkur 60cm čistě a Barča Smetanová(Honzík)se umístila v 60cm na 6. místě. Všem gratulujeme za výborný výkon :-)))Foto na:www.stajrehlovice.rajce.net

Hobby parkurové závody JK Bystřany

22.7.2012

Hobby parkurobé závody pořádané JK Bystřany dopadly úžasně smiley. Krásné počasí, 2 pentličky pro naší stáj za 4.místo ve zručnosti vyhrála Deniska Škorvánková s Honzíčkem a v parkuru křížky 60cm také 4. místo Barča Smetanová s Honzíčkem, gratulujeme :-) Parkur 70 cm byl na limitovaný čas a to jsme se bohužel nevešli, ale i přes to děvčata parkur zajeli výborně a čistě, jen mimo Valinu, která shodila pouze 1 překážku. Takže super :-D Startovala v 70cm Hanča Málková s Apollem, Alí Kotlíková se Sančou, Barča Smetanová s Honzíkem a Lucka Beranová s Valinou smiley
Fota ze závodů najdete na adrese:
www.stajrehlovice.rajce.net

Hobby závody v Žalanech

23.6.2012

Zúčastnili jsme se hobby závodů v Žalanech a dopadly úžasně. Zručnost s vodičem jeli všichni bezchybně a Deniska Škorvánková s Honzíčkem získali 5. místo a Zdeneček Zeck cenu za nejsympatičtější dvojici. V parkuru 60 cm získala 6.místo Barča Smetanová s Honzíkem a v parkuru 80 cm Lucka Beranová s Valinou 4.místo a Alice Kotlíková se Sančou 5.místo. Všem gratulujeme a těšíme se už zase na další závody laugh. Více foto na: www.stajrehlovice.rajce.net

  

Návštěva MŠ Řehlovice

19.6.2012

Navštívila naší stáj formou výletu MŠ Řehlovice s 20-ti dětmi, kteří si ozkoušely koně vykartáčovat, vyčistit kopýtka, přihlížely na sedlání a uzdění a samozřejmě se hlavně vozily. Po dobu vožení, ostatní využily nabídnutých her (házení kroužků, pálky...) a bylo o zábavu, na celé dopoledne, postaráno laugh. Více foto na:www.stajrehlovice.rajce.net

     

 

Selská jízda-sraz zemědělců u pomníku Přemysla Oráče

16.5.2012

Účastnili jsme se po 3. selské jízdy, která se konala ve Stadicích u pomníku Přemysla Oráče. Měli jsme na starost zajistit dostatek koní na zahajující nástup a se šesti koňmi byly maximálně spokojený, dostavili se i 3 koníci z jiných stájí. I přes nepříznivé počasí jsme nástup zvládli a hned jsme celý zmrzlý vyrazili zpátky do stájí jen Apollo s majitelkou stáje Ivanou Zeckovou zůstali na předvedení kování koně. Pan kovář na Apollovi předvedl ostrouhání všech 4 nohou a kování na přední nožky. Akce byla velice hezká a už se těšíme opět na příští rok smiley.

     

Hobby závody Židovice

13.5.2012

Další hobby závody, tentokrát v Židovicích, proběhly úspěšně a hlavně bez úrazu smiley.Deniska Škorvánková s Honzíkem projeli zručnost s vodičem bezchybně, parkur 60 cm jeli Nelča Tvrzníková s Honzíkem krásně, ale bohužel 8 trestných bodů, Monča Doubková s Apollem čistě a Natálka Geletková s Žabáčkem také čistě. Parkur 70/80 jeli Natálka Geletková s Žabáčkem a samozřejmě ukázkově čistě, gratulujeme děvčata  smiley.Více foto na: www.stajrehlovice.rajce.net

     

Hobby jezdecké závody-Košťany

8.5.2012

 

1. letošní hobby závody ( v Košťanech ) dopadly úžasněsmiley. Deniska Škorvánková s Honzíkem a  Monika Doubková s Apollem projeli zručnost bez jediné chyby. Dále křížkový parkur do 50 cm projela Monika s Apollem opět bezchybně a ukázkově a Nelča Tvrzníková s Honzíkem se umístili na 3.místě. Více foto:www.stajrehlovice.rajce.net

     

Velikonoční jízda

7.4.2012

Bylo po celý den vyloženě Aprílové počasí, ale přesto nás to neodradilo a sešli jsme se ve 13 hod. v hojném počtu (12 koní, 17 jezdců) na Velikonočním ježdění.cheekyByly připraveny 3 disciplíny trail, barely a parkur o 6-ti překážkách. Všichni úspěšně a výborně disciplíny projely a zakončili jsme jízdu rozdáním diplomů a velikonočních dobrůtek. Po večerním krmení koní jsme si udělali ohýnek, opekli si vuřtíky, uvařili si výborný kotlíkový gulášek a klábosili jsme až do nočních hodin. No prostě úžasný den...laughA už se zas těšíme na příští rok!! Více fotek najdete na :

http://stajrehlovice.rajce.idnes.cz/Velikonocni_jizda_7.4.2012

     

Masopustní průvod v Řehlovicích

3.3.2012

Letos jsme se po 3.  účastnili s koňmi Masopustního průvodu. Měli jsme po celý den nádherné slunečné počasí, sraz byl ve 14.00 hod. před Obecním úřadem, kde se sešla pěkná kupa lidiček, převlečených v originálních maskách a udělalo se společné foto . Z naší stáje přijel Jurášek s Alicí Kotlíkovou, Roxa s Dášou Horovou, Charlie s Nikčou Růžičkovou, Apollo s Nikolou Prokopcovou, Elis s Karolínou Jirešovou, Noris s Hankou Málkovou a Dante s Monikou Doubkovou. Opět byly zastávky  u několika  domů, kde všem nabídli pohoštění a šlo se zase o dům dál . Více foto najdete na adrese:www.stajrehlovice.rajce.net

     

Společná vyjížďka

22.10.2011

Začátek vyjížďky byl v 11 hod, takže jsme nemuseli spěchat s přípravami. Sešli jsme se všichni na naší travnaté jízdárně, kde bylo zahájení. Mástr - Eliška Lužáková s valachem Pegasem a liška - Nikola Růžičková s Charlií měli zahajující proslov, samozřejmě následoval přípitek a vyjelo se na hon smiley.

Po projetí trasy s přírodními skoky jsme si opekli vuřty, dali si teplý čajíček a večer se zakončil v místní hospodě soudem.

Fota z akce najdete na: www.stajrehlovice.rajce.net

     

Hobby jezdecké závody v Bystřanech

28.9.2011

Na poslední závody v sezóně se nás vypravilo trochu méně – Denča Feiglová s Elis, Hanka Málková a Barča Smetanová s Apollem, Eliška Lužáková a (úplně poprvé) Pavla Lužáková s Pegasem. První soutěží, které se účastnila Denča s Elis byla zručnost a holky obsadily krásné druhé místo :). Další byla skoková soutěž – 60 cm křížky, které se zúčastnila Pavla s Pegasem a na své premiéře obsadili 3. místo :). Křížky absolvoval také Apollo s Barčou a Hankou, ale bohužel čas na umístění nestačil. A to nejlepší přišlo na konec – Eliška s Pegasem vyhráli skokovou soutěž 70 cm :). Všem se závody moc povedly a vydařilo se i počasí. Stále se zlepšujeme a příští sezónu to bude ještě lepší, začíná se zase trénovat! :)

Autorka: Hanka Málková

  

Den koní v Bystřanech

17.9.2011
 

Z našeho jezdeckého klubu si jeli zatoutěžit Alice Kotlíková, Hanka Málková, Barča Smetanová a Denisa Feiglová. Z koní jel Apollo, Valina a Elis. Z majitelů ustájených koní se zúčastnila Eliška Lužáková s Pegasem.
První soutěží, kterou jeli naši koně, byli miniskoky - křížky. Tuto soutěž jela Denča s Elis. Po čistém zajetí parkuru a v dobrém čase se dočkali 6.místa. yes
Druhou soutěž: 60 cm jela Hanka s Elis, Alice s Valinou a Barča s Apollem. Elis vyhnula první překážku a poté ještě jednu shodila. Valina vybočila také první překážku a jednu shodila a Apollo s Barčou jeli čistě, bohužel však v pomalém čase. Všem třem děvčatům se však povedly výsledky výborně. wink
Třetí soutěž: 80 cm jela opět Alice s Valinou a Eliška s Pegasem. Valina bohužel dělala blbosti, a i při pokusu dokončit parkur, se to Alici nepodařilo zajet celé. Vše však zkusila alespoň znovu na opracovišti a vše se dostalo do normálu. Eliška s Pegasem jeli se 4 trestnými body na čtvrté překážce.
Čtvrtou soutěž: stupňovaná obtížnost do 90 cm se žolíkem, jela pouze Eliška. Pegas zajel s 12 trestnými body, kdy opět udělala chyby na kombinaci a další jedné překážce. Žolíka však skočil bez chybičky.
Již ve středu 28.9. jedeme opět do Bystřan ozkusit naše zkušenosti a koníky. Držte nám palce laugh

Autorka: Eliška Lužáková

 

 

Hobby závody TJ TATRAN

20.8.2011

 

Na tyto závody jela s Pegáskem Eliška Lužáková. Tentokrát jeli 80 cm a dále jel na Pegasovi Elišky kamarád, Petr Netušil, 90 cm. Pegas na těchto závodech mile překvapil a poprvé jel čistě 80 cm. Žolíka na konci parkuru také skočil bez chybičky a tak se společně dočkali 5.místa. yes
Petr s Pegasem jeli za 8 trestných bodů - 2 shozené překážky, ale vše se dopiluje, potrénuje a zkusí se to znovu. smiley


Video - Eliška s Pegasem na 80 cm:
http://www.youtube.com/watch?v=I3fhbvswVlY

Autorka: Eliška Lužáková

 


 

Hobby závody v Košťanech

7.8.2011

 

Po dovolené na chatě se těchto závodů zúčastnila Eliška Lužáková s Pegasem. Vypsaných soutěží bylo plno, ale připravili se hlavně na 60 cm a 80 cm. Během začátku akce bohužel začalo pršet a tak se na travnatém place vytvářelo bahno, které při startu vše komplikovalo. Eli s Pegym v každé soutěži shodili 1 překážku a tak jeli domů zmoklí a bez mašle. laugh Příště snad vyjde lepší počasí a vše půjde lépe. smiley
 
           
 

Hobby závody v Žalanech

18.6.2011

Stáj Žalany pořádala své první hobby závody, kde jsme nemohli chybět. Z jezdeckého klubu se zúčastnila Tereza Bukvicová, Šarlota Slepčíková, Martina Pilníková, Tereza Vaníková, Bára Smetanová, Hanka Málková a Nikola Prokopcová. Z majitelů ustájených koní se zúčastnila Jana Pešková se svojí dcerou a Eliška Lužáková.
A koho jsme tentokrát vzali z koníků? Apolla, Bordíse, Koudyho, Sanyho a Pegase.
První soutěží byla zručnost s vodičem, které se zúčastnila Nikola a Šája na Koudym - Nikola získala 3. místo, Šája získala 4.místo. Terka s Bordísem získali 6.místo. Jana se svojí dcerkou, Marťa a Terka V.  se bohužel neumístili.
Druhou soutěží byli skoky-křížky. Tuto soutěž jela Barča a Hanka s Apollem. Barča se umístila na krásném 6.místě. yes
Třetí soutěž byly skoky 60 cm. Jela Eliška s Pegasem a dohlásila se i Hanča s Apollem. Eliška získala 3. místo a Hanka 6.místo.
Čtvrté soutěže se zúčastnila znovu Eliška, kde s Pegasem dosáhli 6.místa.
V Žalanech jsme se jako stáj ukázali v dobrém světle a vyhráli mnoho mašlí s našima úžasnýma koníkama. wink Všichni jsme měli obrovskou radost a s úsměvem se vydali zpátky domů.

Text za celou stáj a všechny zúčastněné napsala Eliška 

Hobby závody v Úpořinách
22.5.
2011
 

22. května se naše stáj vydala projet koníky na hobby závody do Úpořin. Za jezdecký klub se zúčastnila Alice Kotlíková na Apollovi, Kája Jirešová na Apollovi, Terka Bukvicová na Bordísovi, Barča Smetanová na Elis, Nikola Prokopcová na Elis a Marťa Pilníková na Elis. Mezi majiteli se zúčastnila Eliška Lužáková i se svojí sestřičkou Štěpkou na Pegasovi. Na Koudym se hobby závodů zúčastnila i bývalá členka klubu Petra Gruntová.
První soutěž byla zručnost s vodičem, kterou jela pouze Štěpánka. Jako vodič byl využit pomocník stáje Roman. Trail přejeli bezchybně a dočkali se společně 5. místa.
Druhou soutěží byla zručnost bez vodiče společně se 4mi malými křížky. Kája, Barča, Nikča, Marťa i Štěpka si s trailem velice dobře poradili a projeli krásný bezchybný trail. Bohužel Bordís – naše zlobidlo, které vidí bubáky jak na kavaletách, tak na skocích, Terce dělal problémy a museli soutěž vzdát frown Péťa s Koudym měli ze začátku problémy, protože Koudy byl poprvé na závodech. Nakonec vše ale zvládli.
Všechna děvčata se však dočkala alespoň krásné růžové stužky za účast yes
Třetí soutěží byly skoky 60 cm na limitovaný čas. Zúčastnila se Alice s Apollem, která měla větší trému, než na Valince. Apollo jí však pomohl a společně se proskákali do cíle bez trestných bodů. Bohužel se nepřiblížili limitovanému času moc dobře, takže se umístění nedočkali. Tuto soutěž jela i Eliška s Pegasem, bez trestných bodů a překvapivě s dobrým časem. Umístili se společně na 5. místě.
Eliška jela ještě poslední soutěž se stupňovanou obtížností do 90 cm. Pegas se zlepšil na kolmácích, na kterých se už více snaží, ale vždy dobře skákané oxery nyní shodil na 4. a 5. překážce. Poslední, nejvyšší skok však skočili a věděli, že jim tato soutěž byla prospěšná alespoň z tréninkových důvodů.
Na to, že byl velmi parný den, všechna děvčata, jejich rodiče jako diváci, koníci, pomocníci stáje i naše milá majitelka Ivča celý den na závodech zvládli se skvělou náladou a s úsměvem. Jako z každých hobby závodů víme, co budeme nyní pilovat a pak hurááá na další hobby závody do Žalan wink


Dětský den v Řehlovicích

3.6.2011

V 15.30 hod. začal na hřišti v Řehlovicích dětský den. Při organizaci atrakcí pro děti, obci napomohli dobrovolní hasiči  i naše stáj . Byly pro děti připravené různé disciplíny a soutěže, také měli možnost povozit se na koních Apollovi a Sančovi a vše probíhalo v doprovodu pěkné muziky smiley. Po rozdání cen připravili dobrovolní hasiči pro děti překvapení, nastříkali jim pro pobavení pěnu, ve které si mohli zařádit a na konec jim připravili hadicí sprchu na opláchnutí laugh. Vyšlo krásné počasí, takže vše mohlo probíhat podle plánu. Nechybělo ani opékání vuřtů, občerstvení a hlavně byla po celý den super zábava. Patří veliké DÍK dobrovolným hasičům smiley. Více foto na adrese: www.stajrehlovice.rajce.net

   

SETKÁNÍ ZEMĚDĚLCŮ U PAMÁTNÍKU PŘEMYSLA ORÁČE VE STADICÍCH

16.5.2011

Akce začala kolem 12.15 hod. a to selskou jízdou ( jezdci na koních ). Přiklusali jsme a za pomníkem se s koňmi rozestavěli do půlkruhu. Zúčastnila se z naší stáje Ivana Zecková s Jurášem, Jana Pešková se Sančou, Alice Kotlíková s Charlií, Nikola Prokopcová s Roxou, Tereza Bukvicová s Elis, Karolína Jirešová s Apollem, Bára Smetanová s Bordísem a Petra Gruntová s Koudym. Hned na to bylo předvedení drezurní jízdy a následoval proslov. Zakončení proslovu bylo opět selskou jízdou smiley. Po celý den se lidé i žáci zemědělských škol bavili ukázkami např. kování koně, stříhání ovcí, orba koněm, traktorem, dojení, různé soutěže ....Samozřejmě doprovázela vše výborná hudba a také byla možnost si zakoupit vynikající domácí grilované klobásky, vuřty, sádlo a i to limo a pivečkolaugh.www.stajrehlovice.rajce.net

Návštěva dětí z komunitního centra z Ústí nad Labem

9.5.2011

Dorazilo k nám do stáje v odpoledních hodinách 10 dětí a 2 vychovatelé z  komunitního centra. Už při příchodu byli děti nadšený z oveček, které si mohli pohladit, ale hlavně byli nedočkavý až uvidí koně. Ukázali jsme jim běžnou denní práci kolem nich a také si ji i ozkoušeli smiley. Dovedli se koně : Apollo a Elis z pastviny a všichni  si je zkusili vyčistit. Také nahlíželi při sedlání a uždění koní a nakonec se šlo na travnatou jízdárnu, kde se všichni povozili. I když se dětem nechtělo, museli jsme se s nimi rozloučit a navrátili se do svých domovů. Fota z akce najdete na adrese: www.stajrehlovice.rajce.net

      

Velikonoční jízda

23.4.2011

V sobotu ráno se početná skupinka nedočkavých děvčat už hrnula z autobusu a jaksi spěchala k bráně stájí. Skoro nikdo nemluvil, všichni myslely jen na jedno. Dneska se měla konat Velikonoční jízda. Dlouho očekávaná a krásná stájová akce, kterou pro nás pořádá Ivča, majitelka stájí s pomocnicí Terkou od Touchme yes. Většina z nás netušila co všechno se bude dít a jestli to po vzručnostní stránce zvládneme...Jel, dá se říct skoro celý jezdecký klub + Nikča Růžičková , která měla vypůjčeného Pegase a Péťa s Koudím. Jakmile jsme nastrojily naše úžasné oře, vyrazily jsme směr jízdárna. Cesta utekla rychle a my už za chvíli seděly na hřbetech koní a rozhýbávaly jsme koně, ale i sebe. Potom se Ivča ujala slova a začala podávat instrukce k první soutěži > trailu. Trailu jsem se účastnila já[Alí Kotlíková] s Valinkou, Nikola Prokopcová s Elis, Šarlota Slepčiková s Bordísem, Hanka Málková s Apollem, Barča Smetanová s Elis, Terka Vaníková s Bordísem, Nikča Růžičková s Pegym a skupinu ukončovala Péťa Gruntová na vypůjčeném koníkovi jménem Koudy ;) .. Začínala jsem já, jedna z odvážných. Projely jsme čistě , jen se Valča bála poletujících a šustících igelitek, kterých se ale nebála jen ona. Následovala dvojice Terka a Bordís, vše hravě vzládly, ale bohužel Bordí vyhnul vyvýšenou kavaletu. Hned na to jela Péťa a Koudy s tím že Koudy občas zkoušel co může a co ne, ale nakonec dojely bezchybně. Barča s Elis projely trail taky profesionálně, hlavně překvapila s tím, že bez problémů přešla přes igelitky. Hanka s Apollem taky překvapily a zajely trail hezky. Za to Niky, která měla co dělat, aby Pegase udržela "na uzdě" projela trail hezky, ale nakonec nepřejela cílovou kavaletu, nýbrž instrukci na začátku přeslechla. Šája s Bordísem se taky vyznamenali, jen museli kvůli vyhnutí křížku udělat nájezd znovu, ale povedlo se ;). Niky s Elis projely trail podle pravidel ..Marťa s Apollem byli také bez vyjímky, taky jak jinak ;). Nikomu se ani nepovedlo vylít obsah hrníčku :D.

Pak už se šlo po dlouhém vysvětlování na barely, který každý projel podle svých dovedností a důvěry koni pod sebou. Všichni nakonec projely barely bez úrazu a i v celkem dobrém čase.

Někteří, toho schopní si mohly následovně zkusit projet miniparkur o 4 překážkách, který se však už nehodnotil, jako i další část programu. A ti, kteří se nezúčastnili parkuru, tedy "neskokani" mohly okusit sílu kolegyň při dostihu v kroku. Jako první mohl dorazit Pegas s Niky, jenže porušil pravidla a vyřadil se z "dostihu". Nakonec první dojel první Bordís se Šájou, druhá byla Nikča s Valčou a třetí byla Marťa s Elis.

Celý den jsme si náramně užily a po odvedení koní do stájí a odstrojení jsme se sešly pod pergolou a dozvěděly se výsledné pořadí. Umístění bylo až do 6 místa s tím, že jsme obdržely pentli a nějaké ty sladkůstky,kterých zrovna nebylo málo. 6. místo obsadila Nikča Prokopcová, 5. místo Hanka Málková, 4. místo Terka Vaníková a hlavní tři pozice > 3. místo Niky Růžičková, 2. místo Barča Smetanová a 1. místo [Já] Alí Kotlíková.Následovalo i čestné kolečko, které si s radostí dal hlavně jezdecký klub. Děkujeme moc za pěknou akcičku, pentle a dárečky naší milované majitelce stájí Ivče smiley.

Foto na adrese: www.stajrehlovice.rajce.net

Text: účastnice + výherce 1. místa - Alice Kotlíková

Hobby závody na TJ Tatran

17.4.2011

1.soutěž- 60 cm jela Alice Kotlíková s Valinou, projely parkur čistě, ale bohužel za 1 vyhnutí měli 4 trestný body. Dále jela Nikola Růžičková s Pegasem také se 4-mi trestnými body za shození jedné překážky. Eliška Lužáková s Valinou + s Pegasem dokončili parkur se 4-mi trestnými body za shození. Nikola Růžičková s Apollem projeli čistě bez trestných bodů, ale bohužel na místa dekorovaných koní to nebylo.

2.soutěž - 80cm jela Alice s Valinou, kde byly diskvalifikovány za odmítnutí skoku a Eliška Lužáková s Pegasem projeli parkur se 4-mi trestnými body za shození.

I přesto, že jsme nezískali mašli, jsme spokojeni s našimi výkony a věříme, že to bude časem stále lepší a lepší wink.

Závody se velice vydařily, vyšlo nám krásné počasí a plno z nás si odvezlo mnoho dalších zkušeností! smiley

Foto na adrese: www.stajrehlovice.rajce.net

Mikulášská jízda

5.12.2010

Letos podruhé jsme pořádali Mikulášskou jízdu na koních a účastnilo se jí všech 10 koní ze stáje. Postrašit děti z vesnic Rtyně nad Bílinou, Brozánky a Řehlovice přijelo 7 čertů, 2 Mikulášové a 1 andělíček. Děti za odrecitované básničky a zaspívané písničky dostaly samozřejmě sladkou odměnu a kdo chtěl, mohl se posadit a vyfotit se na pekelném koni devil. Akce se velice vydařila a už se moc těšíme na další rok laugh. Více foto z akce najdete na adrese: www.stajrehlovice.rajce.net

Hubertova jízda ve Stáji Krupka

23.10.2010

Měla jsem absolvovat svou první Hubertovu jízdu a docela dost jsem se na ní těšila,protože jak už to tak bývá, tak je na Hubertech skvělá atmosféra,dobře se pobaví, jak koník, tak i jezdec. Oba si vyzkouší přírodní překážky, zasoutěží si a získají nové zkušenosti od jiných jezdců. Jela jsem zlatého valáška Jamese .Překvapila mě vstřícnost jezdců a přirozené chování, protože né všichni koňáci se k sobě hezky chovají :( . Vyrazili jsme a já nadšeně jela krajinou spolu se skupinkou ostatních jezdců. Užívala jsem si to jako nikdy a zkoušela i pár skoků, které né vždy James skočil. Byl tu i potůček, kterého jsme se ale bály a tak jsme to museli obejít spolu s ostatními poseroutky :) ... Ke konci byly další dva:ten první byl celkem malý, ale ten druhý už byl pořádný potůček :D.. James nejprve nechtěl, ale pak ho s ostatníma vylekaně skočil, tak že ho přeskočil snad s metrovou rezervou. Dojeli jsme kousek od stájí a v jakémsi výběhu nás čekalo Halali (Hon na lišku)...Na to, že nám už po řádění venku nezbylo moc sil a já jela v tom trysku úplně bez třmenů, tak se snažil a držel se uprostřed chumlu, ale pak zpomalil a doběhl, jako poslední. Ale ten ocásek jsem čapla a šťastně jsem ho chválila. Nakonec jsme ještě doklusali dolů a zatryskali opět nazpět...Ve stáji jsme získali vyhraný ocásek a nádhernou, velkou a barevnou mašli ze které mám velikánskou radost laugh!

Více foto na adrese: www.stajrehlovice.rajce.net


Autorkou účastnice jízdy Alice.


Hobby závody Úpořiny
9.10.2010

Závodů se zúčastnili: Eliška a Štěpka Lužáková s Pegasem, Nikola Růžičková s Charlie, Alice Kotlíková s Valinou, Denisa Feiglová a Eliška Kozubíková s Jimym, Bára Smetanová a Hana Málková s Elis.
První soutěž byla zručnost s vodičem. Jela jí Štěpka s Pegasem, vodič byla Eliška. Vše projeli krásně, ale u minikřížku byl Pegy líný zvednout nohy. Ale díky skvělému času se nakonec umístili na 4.místě. yes
Druhou soutěží byla zručnost bez vodiče. Tu jela Denča, Eliška, Bára a Hanka. Holky s Jimym jeli moc krásně. Sice byl línější, ale poslouchal je na slovo. Ale kvůli špatnému času se holky posunuli do pozadí. Elis byla na závodech poprvé a mile překvapila. Holky s ní zajeli velice pěknou trať. Ovšem našli se adeptky, které měli lepší časy. sad Všechny 4 ale dostali mašli za účast a za pěkně projeté trasy. yes
Třetí soutěž byla skoky, křížky. Tu jela Alice a Nikča. Valča s Alicí jeli moc krásně, Valinka jela čistě, ale přece jenom si musela jednu překážku vyhnout. To samé se bohužel stalo i Nikče s Charlií. blush
Čtvrtou soutěž jela Eliška s Pegas - 60/70 cm dvoufázová. První fázi projeli čistě. V druhé fázi zrychlili a jeli na jistotu. Vše projeli čistě a dočkali se svého prvního umístění a to hned 2.místa... yesSpolečně pak jeli ještě soutěž 70/80 cm, kdy Pegy projel čistě první fázi, ale v druhé již shodil 2 překážky.
Závody se velice vydařily, vyšlo nám krásné počasí a plno z nás si odvezlo mnoho dalších zkušeností! smiley

Hobby závody na TJ Tatran

12.9.2010

Zúčastnila se Eliška Lužáková s valachem Pegasem disciplín 70cm, 80 cm a 90 cm. 70cm projeli parkur čistý bez trestných bodů. Jen měli bohužel špatný čas na umístění, z důvodu vyhnutí na překážce indecision. 80 cm shodili bohužel překážku, tedy 4 trestné body - i když měli výborný čas frown. Na 90 cm už nejspíše neměl Pegas síly, jelikož shodil 3 překážky, ale zakončili parkur úspěšně skočeným žolíkem yes.S těmito výsledky jsme byli všichni naprosto spokojeni, jen jsme bohužel doufali, že už bude nějaká ta mašlička, aby Elišku i Pegase navnadila na další hobby závody wink.Věříme, že příště se to už podaří. Držíme palečky smiley.

Návštěva z Dětského domova

27.8.2010

Po menším bloudění a hledání naší stáje dorazilo 8 dětí, bývalý člen domova a paní vychovatelka. Děti se seznámily s našimi pejsky (Moli a Lili) a šlo se na koně. Každý si ozkoušel jak a čím se kůň čistí, také přihlíželi při sedlání a uždění a šlo se jezdit . Každý se povozil, ozkoušeli si jízdu na koni i bez vodiče a po obstarání koní po jízdě, se usedlo k ohni a opékaly se vuřty. Dětem se u nás moc líbilo a nechtělo se jim dokonce ani domů . Jsme rádi, že jsme jako stáj mohli, alespoň pro pár dětí z domova, připravit takový to zajímavý den plný zážitků .

 

Hobby závody v Úpořinách

13.6.2010

Do Úpořin se tentokrát vydalo 5 koníku, a to: Roxy, Valina, James, Pegas a Charlie. Jezdci, kteří jeli: Alice Kotlíková, Simča Zemančíková, Nikola Růžičková, Eliška Lužáková, Denča Feiglová, Kája Jirešová, Petra Gruntová a Verča Neugebauerová.
Jako první jela Simča s Valinou křížky (40 cm). Bylo 7 překážek, které spolu zdolali, jen Simča za poslední překážkou spadla, ale ne bohužel do cíle. Křížky jela také Alice s Roxou, kdy to také vypadalo úspěšně, ovšem Roxy vybočil poslední překážku. Další soutěž byla 60/70 cm. Jela Eliška s Pegasem, kdy se dostali do druhé fáze, ale hned na první překážce druhé fáze jí Pegy překvapil kozlíky a skončilo to pádem. Dále jela Niky s Valinou a opět jsme chtěli jásat,  jenže poslední překážka byla zakletá a holky jí zbourali. Alice s Roxym jí také zbořili. 70/80 a 80/90 cm jela jen Eliška s Pegym. V 70/80 Eliška zapomněla, kde je poslední překážka v druhé fázi a poté jí shodili, jinak by se dočkali umístění. A v 80/90 cm shodili 2 kolmáky.
Zručnost jela 4 děvčata. Verča s Jimym, Kája s Charlie a Denča s Charlie skončili s jedním trestným bodíkem za nepřejetí cílové kavalety. A jak se říká: ,,To nejlepší na konec!" , Péťa s Jimym přijeli k cíli s dobrým časem a bez trestných bodů a skončili na 6.místě. Ve stáji máme první mašli a jen doufáme, že  budou brzy přibývat další.


 Hobby závody na TJ Tatran

23.5.2010

Eliška s Pegasem se zúčastnili 3 soutěží. A to 60/70, 70/80 a 90 cm. První soutěž projela bez trestných bodů, kdy se poprvé dostali i do druhé fáze. Skončila na 9.místě z 16-ti. V druhé soutěži již shodili 2 překážky a skončili tak s 8-mi trestnými body. 90 cm jela Eliška s Pegasem poprvé. Nejdříve shodili třetí překážku a poté je potkala menší nehoda na 6. překážce, kdy zazmatkovali a Pegas překážku prorazil. Skončilo to pádem Elišky, ale vše dopadlo dobře. Bylo vidět celkové zlepšení u obou. Jen tak dál!

 

SETKÁNÍ ZEMĚDĚLCŮ U PAMÁTNÍKU PŘEMYSLA ORÁČE VE STADICÍCH

16.5.2010

Jízda Králů začala chladným počasím, ale naštěstí bez deště. V 10 hod. jsme měli sraz v Kulturním centru Řehlovice, kde jsme dostali pokyny a v 10.30 hod.vyšel průvod. Z naší stáje se zúčastnilo všech 9 koní a celkem nás s koňmi bylo v průvodu 18 . Samozřejmě hrála hudba, mažoretky, trubači i alegorické vozy. Došlo se až k pomníku Přemysla Oráče do Stadic, kde se položily květiny k pomníku, proběhly různě proslovy a začala zábava . Nezmokli jsme a už se zase opět těšíme na příští rok.

 

 

Slavnostní akt u památníku Přemysla Oráče ve Stadicích:

 • zahájení
 • položení květin k pomníku
 • projev prezidenta Agrární komory ČR ing.Jana Veleby
 • vyhlášení soutěže ,,POTRAVINÁŘSKÝ VÝROBEK ÚSTECKÉHO KRAJE - KRAJE PŘEMYSLA ORÁČE 2010 ´´

Společensko kulturní program:

 • vystoupení mažoretek
 • jízda na ponících ( koně z naší stáje )
 • jízda s malotraktory
 • výstava zemědělských strojů a historické techniky
 • selská jízda - 20 koní
 • soutěž mladých zemědělců v orbě
 • ukázky vázání květin a dovedností
 • občerstvení - domácí výrobky k ochutnávce i k prodeji
 • hudba po celé odpoledne

 

 

 Kurz přirozené komunikace

25.4.2010

 

 V 10hod. jsme se přesunuli na jízdárnu, kde už Jana Sotonová měla připravené své 2 kobylky Žíďu ( hucul ) a Dejlinu ( typ teplokrevný ). Předvedla nám nejprve s Dejlinou základní věci jako je následování, zastavování, couvání, ustupování a lonžování na kruhu + na lonži. Zakončili přehlídku přepychovým úklonem a samozřejmě si potřebovala Dejlinka po tak těžké práci odpočinout, takže také lehnutí . Dále nám předvedla s kobylkou Žíďou správné projetí kavalet, kavalety do písmene L, které i celé prošli ustupováním a nakonec přelézání vyvýšené palety. Po předvedení základní práce s koněm ze země nám Jana také předvedla pár věcí ze sedla (bez sedla) na ohlávce. Následovala pauza na oběd, kdy jsme si opékali buřtíky a šlo se opět na to . Po občerstvení si tyto základní věci všichni zúčastněný s koníky ozkoušeli a také se nám podařilo u některých dotyčných koní odbourat nějaké drobné zlozvyky . Účastníci byly Simona Zemančíková, Nikola Růžičková, Alice Kotlíková, Nikol Bílová, Lucie Jirsová, Pavla Lužáková, Renata Macáková, Jitka Kostilníková, Jana Pešková a Petra Hornischerová.

Velice děkujeme Janě za příležitost se od ní něco naučit a hlavně za její trpělivost . Po ukázkách s Jany kobylkami jsme zjistili, že máme hodně co dohánět a proto budeme nadále s našimi koníky trénovat, abychom co nejdříve s nimi komunikovali přirozeně  . 

 

Velikonoční jízda

3.4.2010

Krásné počasí nás naladilo ihned po ránu a začaly veliké přípravy. Ve 13.00 hod. jsme došli s koníky na jízdárnu, kde byl připravený trail. Obsahoval slalom, přenášení velikonočního vajíčka z barelu na barel o pár metrů dále. Pak se přecházelo přez plachtu, kavalety,  petlahve s igelity, projetí slalomu s pytlem a s pytlem táhnoucím za koněm se doběhlo do cíle. Další disciplínou byly barely, které každý (podle svých jezdeckých zkušeností) projel v kroku, klusu nebo cvalu. Po vystřídání všech zůčastněných se postavilo pár nízkých překážek, které jsme se snažili co nejlépe překonat. Užili jsme si moc legrace, byli dva menší pády z koní (naštěstí bez velkého úrazu), ale už se moc, moc těšíme na další podobnou akci .

 

Masopustní průvod v Řehlovicích

30.1.2010

Letos jsme se poprvé zůčastnili s koňmi Masopustního průvodu. Sraz byl ve 13.30 hod. před Obecním úřadem, kde se sešla pěkná kupa lidiček, převlečených v originálních maskách a udělalo se společné foto . Z naší stáje přijel Jurášek s majitelkou stáje Ivanou Zeckovou (čarodějnicí), Roxa se Simčou Kurutzovou (anděl), Charlie s Alicí Kotlíkovou (upír), Pegas s Eliškou Lužákovou a Arnold s Bárou Michalovou (indián). Vedoucí průvodu byla menší kapela, za nimi jsme jeli na koních a nás následovali zbylí lidé a všichni jsme měli moc hezké masky. Zastavovali jsme se u několika  domů, kde všem nabídli pohoštění a šlo se zase o dům dál . Po pár paňáčcích na zahřátí někteří z nás začali tancovat a zbytek lidí se přidal ke zpěvu malé kapely. Po obchůzce vesnice jsme se rozloučili a šli jsme se moc rádi zahřát do domu majitelky stáje. Více foto najdete na adrese:www.stajrehlovice.rajce.net

 

Odkaz na video:  www.youtube.com/watch

 Mikulášská jízda

5.12.2009

Letos poprvé jsme pořádali Mikulášskou jízdu na koních. Účastnilo se jí 6 koníků z naší stáje ( Roxy, Charlie, Sněženka, Sanča, Arnold a Pegas ). Jejich jezdci byli 3 čerti, 2 andělíčci a jeden Mikuláš. Jejich trasa vedla vesnicí Rtyně nad Bílinou, Brozánky a Řehlovice, kde si čertíci vyslechli od dětí básničky a Mikuláš s andělíčkama rozdávali dětem balíčky sladkostí. Akce byla velice úspěšná a už se velice těšíme opět na příští rok .

 

Hubertova jízda v Českém Újezdě (Stáj Zeman)

17.10.2009

Tento rok se Hubertovy jízdy zúčastnilo boužel jen 17 koní s jezdci kvůli nepříznivému počasí, ale naše stáj nechyběla.  Při začátečním nástupu nás Marek Zeman uvítal opět svojí vtipnou básničkou. Poté se vyjelo na vyjížďku, která trvala hodinu a půl. Čekalo nás zase plno přírodních překážek včetně příkopu. Naši koníci vše zvládli bez problémů a to dokonce i překážku, která měla výšku na kterou my ani naši koníci zatím nejsme zvyklí.
Dostalo se i na ,,panáka'', který nás všechny příjemně povzbudil na dokončení vyjížďky a na následný dostih.  
Na dostihu jsme byli suprově seřazeni a měli jsme šanci dostat se k liščímu ocasu v dobré pozici, ale co jiní koníci vystartovali, tak Charlie čekala na pobídku a Pegas čekal zase na Charlie.  Tak jsme vyrazili ze startu o něco později, ale i tak se aspoň Charlii podařilo dostat do prvních pozic.
Liščí ocas jsme sice nechytili, ale rádi jsme se večer zúčastnili Posledního soudu v restauraci Junior. Jako trest jsme museli koupit Marku Zemanovi 2 panáky.  Doufáme, že mu chutnali.

Niky - Charlie a Eliška - Pegas

        

 

Hobby závody Úpořiny

 28.9.2009

Na těchto závodech jsme s Pegáskem byli přihlášeni na dvoufázové skákaní 60/70 cm a 70/80 cm. Neměla jsem ani tak strach z dalšího závodu, protože vím, že Pegas je opravdu pohodový koník na skákání, ale spíše z toho, jak byl líný a plazivý.  Ale hned jak jsme nastoupili na start a viděl překážky, tak to v něm oživlo.  Byla jsem sama překvapená hlavně z toho, že na svých třetích hobbykách skočil vše bez trestných bodů ( 1 trestný bod jsme měli pouze za neposlušnost před překážkou, proto jsme se už nedostali do druhé fáze). Tento bodík mě pak samozřejmě mrzel, ale příště už si na jeho vyhnutí překážky počíhám.  V druhé soutěži boužel shodil 3 překážky, ale mojí vinou. Proto vím, že se mám taky co hodně učit! Je připravené video, kde druhá soutěž není natočená, ale i tak ho můžete nyní shlédnout.

  

Odkaz na video:   www.youtube.com/watch

 

 Hobby závody na TJ Tatran

5.9.2009

Bohužel se z důvodů nepříznivého počasí závody nekonaly.

Hobby závody na TJ Tatran

 7.6.2009

S Pegym jsme se zúčastnili soutěže se 70 cm a soutěže s 80 cm. Při první soutěži jsme prvních 5 překážek skočili suprově, šestou mi bohužel vyhnul a poté mě shodil . Na konci disciplíny jsem zkusila parkur znovu, jako opravu. To už jsme měli jen 4 trestné body. Při druhé soutěži jsme měli myslím 12, nebo 16 trestných bodů, ale odrazy i skoky měl pěkné. Další hobbyky by jsme chtěli jet v srpnu, a tam už parkur bude, doufám, bez chybiček < xml:namespace prefix = v />< xml:namespace prefix = o /> :) . Eliška

 

Odkaz na video : http://www.youtube.com/watch?v=akfsmlhBSBc


 

Dětský den v Řehlovicích

    6.6.2009

Na dětském hřišti v obci Řehlovice, se pořádal dětský den. Při organizaci atrakcí pro děti obci napomohli dobrovolní hasiči  i naše stáj. Začátek byl naplánován na 15.00 hod. Děti měli připraveno plno soutěží (skok v pytli, střelba vzduchovkou, stříkání hasičskou hadicí na plechovky atd.) a za jejich úspěchy dostávali vyrobené peníze, které si pak proměnili ve stánku s cenami a dobrotami. Bohužel začalo pršet, ale to dětem vůbec nevadilo a soutěžili dál. Vyčkali jsme s koňmi a dorazili jsme na místo kolem 15.30 hod. a děti byli šťastní, že i přes nepříznivé počasí je povozíme. Měli jsme připravené, ohrazené místečko a začalo se vozit. Děti měli na výběr ryzáka Roxu a bělku Charlii. Povozili se opět i ti nejmenší a my byli spokojeni, že jsme pro děti z naší obce udělali dobrý skutek. Tak snad zase příští rok na dětském dni v obci Řehlovice.

Hobby závody v Úpořinách

 8.5. 2009

Závodů se zúčastnila pouze Eliška s koněm Pegasem a to ve zručnosti a skocích.

Nejdříve se jela zručnost, která pro nás mohla znamenat první místo, kdyby jsme neměli jeden trestný bod. Jako druhá soutěž se jelo 8 překážek ve výšce 60 cm. Pegáskovi výška, ani barva překážek nedělala problém. Jen furt ty kolmáčky :) . Pro Pegáska to byli první zkušenosti ohledně více překážek, cizího prostředí a cizích koní. Své první hobby závody zvládl, dle mého názoru, skvěle! Eliška

Odkaz na video : http://www.youtube.com/watch?v=BwiccV8Lw9MČarodějná jízda na koních.

 2.5. 2009

Děvčata z naší stáje měli možnost porovnat si své síly v jezdeckém umění, ale samozřejmě v masce čarodějnice. Účastnili se 4 koně (Roxy, Charlie, Pegas, Sára) a 6 děvčat. Zahájení bylo jízdou zručnosti - trailem, dále kbelíková soutěž, dostih v kroku a jako zakončení bylo vyhodnocení disciplín a výběr nejhezčí z čarodějnic . Měli jsme i hodně diváků, kteří fandili a povzbuzovali koníky a jezdce. Po ukončení měli diváci a jejich ratolesti možnost svézt se na koni.

Po obstarání koní jsme všichni usedli k ohni, upálili jsme čarodějnici, opekli buřty a s dobrou náladou po zdařilé akci poseděli u ohně .  Více foto můžete vidět nahoře v pravém rohu této stránky.Sekce : Fotogalerie z akcí.

 

 

Čarodějnice v obci Řehlovice.

30.4. 2009

Pořadatelé - sbor dobrovolných hasičů připravili moc hezkou akci pro obyvatele obce Řehlovice a jejich ratolesti. Bylo k dispozici dostatek piva, zdarma špekáčky, chleba, hořčice atd. Začátek byl v 18.00 hod., kdy měli děti i dospělí možnost prohlédnout si hasičské auto i zevnitř a také jízda na koních. Na povození měli k dispozici tři koníky ( Roxu, Pegase a Charlii ). V pozdějších hodinách se vyhlásila možnost jízdy na koni i pro dospělé a potěšilo nás, že byl tak veliký zájem . Zapálení ohně a spálení čarodějnice proběhlo v 19.00hod. Tím se začaly opékat buřty a popíjet. Akce byla velice zdařilá a měla moc veliký úspěch. Více foto můžete vidět nahoře v pravém rohu této stránky. Sekce : Fotogalerie z akcí.

     

 •  Dne 25.10.2008 se Naše stáj zúčastnila Hubertovy jízdy u Zemanů ( Stáj Zeman ) v Českém Újezdě.

Hubertovy jízdy se zúčastnilo plno jezdců se svými koňmi. Celkem jelo přibližně
35 koní a jezdců.
V 11 hodin dopoledne se vyjíždělo na vyjížďku, která trvala hodinu a půl.
Po celé trase bylo připraveno pár přírodních překážek. V polovině vyjížďky
se stavělo na tzv. ,,panáka'' pro posilnění.  Poté se pokračovalo v jízdě,
kde nás čekala i překážka v podobě příkopu. Občas si koníci při cvalu zaskočili 
i do trysku, nebo si jen tak povyhodili.  Celou trasou nás vedl Marek Zeman
se svým plnokrevným hřebcem Exmanželem. Po vyjížďce se konal dostih,
na jehož konci čekal liščí ocas. A ten získala členka TJ Tatranu na Korokovi.
Na konci akce se konal ,,Poslední soud'' na kterém se naše stáj bohužel
neúčastnila. Akce se mi líbila a příští rok ji ráda zopakuji !
Eliška


 

Marek Zeman na Exmanželovi.  

Akce se pro Naší stáj stala velikou zkušeností a hlavně nám
dala inspiraci, pro naše budoucí plány s hobby závody a Hubertovými jízdami. 

 

 

 

25.4.2010 Kurz přirozené komunikace:

aktualizováno: 22.05.2024 21:48:38